Hej, tu Iwona i Maciek
Jesteśmy kreatywnym duetem, pasjonujemy się fotografią, filmem, uwielbiamy podróżować. Razem prowadzimy warsztaty fotograficzne, na których dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem. Jesteśmy przekonani, że każdy ma w sobie potencjał aby odkryć piękno świata i uwiecznić je w unikalny sposób. Dołącz do naszej podróży przez obrazy i filmy a może razem stworzymy niezapomnianą historię.
Jak wyglądają nasze wyprawy fotograficzne?
Naszą misją jest stworzenie przestrzeni, w której każda uczestniczka/nik ma okazję rozwijać swoje umiejętności w kameralnej i przyjaznej atmosferze. Mała liczba osób (max 8) pozwala nam skupić się na indywidualnych potrzebach każdego z Was. To nie tylko lekcje fotografii – to unikalna podróż po świecie obrazu gdzie zdobędziesz solidną wiedzę teoretyczną, praktyczną i doświadczysz osobistego wsparcia i profesjonalnej rady. Indywidualne konsultacje, praktyczne ćwiczenia i otwarta przestrzeń do dzielenia się pomysłami to kluczowe elementy naszych wypraw.

Publikacja w National Geographic Polska
Masz szansę dotrzeć ze swoimi zdjęciami do tysięcy odbiorców i mieć publikację na stronie polskiej edycji magazynu National Geographic. Wyłaniamy z warsztatów najciekawsze projekty, pomagamy w przygotowaniu zdjęć i tekstu w celu stworzenia Twojej autorskiej galerii na natgeo.pl
Publikacje uczestniczek naszych warsztatów:


Twoje fotograficzne umiejętności
Poziom zaawansowania nie jest istotny – dostosujemy się do Twoich potrzeb. Tak naprawdę liczą się chęci i zaangażowanie – my zatroszczymy się o Twój rozwój. Dobrze jednak, żebyś znał podstawy obsługi swojego aparatu. Na naszych warsztatach nie ma miejsca na presję tylko na pozytywne doświadczenia i twórcze odkrywanie piękna fotografii. Z nami każdy kadr to nowa przygoda a umiejętności rozwijają się w naturalny sposób pod wpływem inspiracji i wskazówek skierowanych konkretnie dla Ciebie.
Iwona El Tanbouli - Jabłońska
fotografka / dyrektorka artystyczna National Geographic Polska​​​​​​​
Dyrektorka artystyczna National Geographic Polska, fotografka i współwłaścicielka studia F11 (f11-studio.pl / f11-photo.pl). Fotografią i fotoedycją zajmuje się od 20 lat. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na wydziale Realizacji Obrazu Filmowego i Fotografii. Większość jej pracy koncentruje się na fotoreportażu i projektach długoterminowych. Podróżuje z aparatem po świecie podejmując trudne społecznie tematy. Rejestrowała sytuację Nepalczyków po trzęsieniu ziemi oraz problem niedożywienia dzieci w Nigrze i kobiet przedwcześnie wychodzących za mąż w afrykańskich krajach Trzeciego Świata. Jej zdjęcia były wykorzystywane w kampaniach społecznych Unicef w Europie, Afryce i Azji. Jest laureatką międzynarodowych konkursów fotograficznych i podwójną laureatką Grand Press Photo. Zajmuje się edycją zdjęć, prowadzi warsztaty, przeglądy portfolio, programy mentorskie, bywa jurorką w konkursach fotograficznych. 

Iwona – jako fotografka – dużą uwagę przywiązuje do historii, która dobrze skonstruowana zaczyna być czytelna dla widza i działa na jego emocje. Narracja wizualna jest niezbędna żeby zdjęcia przykuwały uwagę i mówiły same za siebie.
Maciek Jabłoński
Fotograf / Dokumentalista​​​​​​​
Fotograf współpracujący z National Geographic Polska, filmowiec, właściciel studia F11 (f11-studio.pl / f11-photo.pl), absolwent Politechniki Śląskiej i poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Realizacji Obrazu Filmowego i Fotografii. Tworzy projekty filmowe i dokumentalne. Jego ostatni film Selma, którego akcja toczy się na Antarktydzie, zdobył wiele nagród na polskich i międzynarodowych festiwalach. Był wyświetlany m. in. w USA, Argentynie, Chinach, Korei Południowej, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Danii, Albanii. Obecnie jest dostępny w regularnej ramówce programowej Canal+/Planete+.

Maciek – jako fotograf – lubi opowiadać o świecie i jego zależnościach, odpowiedzialnym działaniu i związku człowieka z naturą. Kocha góry, podróże w mało uczęszczane zakątki świata, jest amatorem wspinaczki górskiej, snowboard'u i biegów ultra. Jego zdjęcia były publikowane m. in. w magazynach National Geographic Polska, ULTRA, Trail czy Traveler. Jest dwukrotnym laureatem w konkursie fotografii prasowej Grand Press Photo.
Back to Top