Gruzja 2024

Stań się częścią historii i kultury Kaukazu

Tu górskie szlaki zaprowadzą Cię do serca natury a wiatr opowie jak zachować tajemnice dolin.
Photo Expedition Gruzja 2024, to wyjątkowe warsztaty fotograficzne prowadzone przez dwie kobiety. Swoje siły i doświadczenie połączyły Iwona El Tanbouli-Jabłońska, dyrektorka artystyczna National Geographic Polska i  Magdalena Konik, przewodniczka i fotografka. Iwona pokaże Wam jak pracować w terenie i robić zdjęcia, które mają znaczenie, a Magda, wieloletnia mieszkanka Gruzji, zapozna Was z kulturą i tradycjami gruzińskimi. Będzie intensywnie i mocno fotograficznie. Przygotujcie się na przygodę. Gaumardżos!
Informacje praktyczne
Termin
22-28 maja 2024 – BRAK MIEJSC

Grupa – BRAK MIEJSC
max 8 osób – uczestnicy warsztatów
2 osoby – prowadząca warsztaty Iwona El Tanbouli-Jabłońska oraz polska przewodniczka Magdalena Konik

Cena
950 EUR + bilet lotniczy
Cena zawiera
– transport (przejazd do/z lotniska do centrum Tbilisi, Tbilisi – Alvani, wjazd na przełęcz Abano)
– zakwaterowanie (Tbilisi – hotel 4*, Dolne Alvani – rodzinny pensjonat)
– wyżywienie 3 x dziennie (lunch podczas przejazdów, prowiant na wyprawę w góry, uroczysta kolacja w Tbilisi)
– opieka mentorska prowadzącej warsztaty fotograficzne
– opieka polskiej przewodniczki
Cena nie zawiera
– biletów lotniczych do Gruzji (koszt około 1200 – 1500 PLN)
– ubezpieczenia
– wydatków własnych na pamiątki, termy...

dla kogo są warsztaty
Dla wszystkich tych, którzy robią zdjęcia, są otwarci na nowe wyzwania i chcą się dowiedzieć więcej o swojej pracy – na czym powinni się skupić, co robią dobrze, a co źle i jak pracować, żeby zdjęcia nie powstawały z przypadku tylko w wyniku świadomego procesu.

jesteś w dobrych rękach
Iwona El Tanbouli-Jabłońska – chciałabym z każdym pracować indywidualnie bo przede wszystkim stawiam na bezpośrednią rozmową podczas której będę mogła poznać Twoją wrażliwość i estetykę, w której lubisz się poruszać. Otrzymasz ode mnie wskazówki skierowane dokładnie dla Ciebie - biorąc pod uwagę Twój styl pracy i poziom fotograficzny. Razem omówimy zdjęcia, które powstaną podczas warsztatów i jestem do Twojej dyspozycji podczas całego wyjazdu. Zależy mi, żeby jak najlepiej podzielić się z Tobą moją wiedzą i ponad 20 letnim doświadczeniem w fotografii.​​​​​​​

Magdalena Konik – właścicielka agencji Isari Adventure, fotografka, przewodniczka, pasjonatka jeździectwa. Magda na stałe mieszka w Gruzji, gdzie realizuje swoje fotograficzne projekty oraz udziela się w programach zrównoważonej turystyki, poprawy bezpieczeństwa ludzi i koni w turystyce jeździeckiej i ekologii. Współautorka książki "Jak zorganizować własna podróż do Gruzji". Nominowana do nagrody The Best Photographer – w ramach Welcome to Georgia Travel Awards. Magda jest również miłośniczką łucznictwa, tańca, górskich krajobrazów i dobrej kawy. 
Plan wyprawy
1 dzień / 22.05.2024
Wylot z Polski w godzinach wieczornych.

2 dzień / Tbilisi – Dolne Alvani
Przylot do Gruzji (Tbilisi) – transport do hotelu, odpoczynek, późne śniadanie. Następnie udamy się do Kachetii po drodze zatrzymując się na miejskim bazarze w Telawi. Tu poczujemy pierwszy powiew Gruzji – spotkanie z miejscowymi sprzedawcami i całym asortymentem lokalnych produktów. Następnie ruszamy dalej do Dolnego Alvani, gdzie będzie nasza główna baza. Odpoczynek i zapoznanie się z grupą podczas kolacji.

3 dzień / Przełęcz Abano, 2850 m n.p.m.
Wczesnym rankiem, zaraz po wschodzie słońca, wyjeżdżamy autami terenowymi w stronę Tuszetii, by zobaczyć drogę migracji stad na wiosnę. Droga, którą migrują owce, krowy i konie, wiedzie przez Przełęcz Abano (2850 m n.p.m.). To jedna z najbardziej spektakularnych dróg w Europie z dużą ekspozycją na Wielki Kaukaz – bardzo ciekawa fotograficznie bez względu na pogodę. Śniadanie i lunch zjemy w trasie, a na kolację wracamy do Dolnego Alwani do naszego pensjonatu.

4 dzień / Dolne Alvani
Dzień będzie mniej intensywny i przeznaczymy go na wykład o tym jak pracować w terenie i robić zdjęcia z myślą o projekcie fotograficznym. To również czas na pierwszą selekcję oraz omówienie zdjęć. Będzie też możliwość wyjścia w teren, by lepiej poznać mieszkańców i okolicę. Śniadanie, lunch i kolacja w pensjonacie.

5 dzień / Zezwaoba – wyścigi konne
To dzień, w którym odbywa się wyścig konny, który będziemy obserwować i fotografować. Po śniadaniu udamy się na obejrzenie miejsca, gdzie rozpocznie się święto Zezwaoby - ku czci bohatera tuszeckiego – a następnie udamy się do Górnego Alwani i na miejsce wyścigu konnego. Po wyścigu zjemy lunch i popołudnie przeznaczymy na zrzucenie i omówienie zdjęć w pensjonacie.

6 dzień / Tbilisi
Po śniadaniu wyruszamy do Tbilisi, gdzie po lunchu będzie czas na zakup pamiątek. Wieczorem zaprosimy Was na uroczystą pożegnalną kolację z pokazem gruzińskich tańców w strojach regionalnych. Nocleg w Tbilisi.

7 dzień / lotnisko w Tbilisi i powrót
Ok 2.30 wyjazd na lotnisko w Tbilisi (przy opcji wylotu z Kutaisi odwiezienie na bezpośredni transport) i powrót do Polski.
Aby zapisać się na warsztaty kliknij:
Back to Top